Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st XI 13 10 Feb 18
17 Feb 18
South Caulfield
285 JJ O'Donnell 69 E Tattersall 66* D Ford 43 E Bradley 37 K Alvitigala 26  DM Forbes 3/42 M Bright 2/37 T Marron 2/39
def Hampton
222 J Lawlor 84 B Kezilas 61  S Perera 6/38 A Sheriff 2/27
Princes Park - Oval 1 
2nd XI 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Hampton
110 D Voss 34  A Rodda 3/14 L Guthrie 3/24
and 4/112(cc) P Sedunary 53* B Ridgeway 33  S Booth 2/17
def by Bentleigh
6/202(dec) A Stroud 50 M Levy 36 M Clements 28*  
Boss James Reserve 
3rd XI 13 10 Feb 18
17 Feb 18
Hampton
282 J Bhasin 108 J Whelan 49 G Finkelde 38 J Punshon 26  J Jowzy 4/86 J Peirce 3/18
def Parkdale
101  J Whelan 3/13 S Rogers 2/28
Castlefield Reserve 
4th XI 16 17 Feb 18 Parkdale
4/148 K Bergen 49  
def Hampton
9/144(cc) S Thiagarajan 33  D Warner 2/21 W McLaughlin 2/21 S Murray 2/22
Shipston Reserve 
U18 7 13 Dec 17 Kingston Heath
def Hampton
Southern Road Reserve 
Sun Rookies 2 9 11 Feb 18
18 Feb 18
Hampton 2
v Mordialloc 1
Castlefield Reserve (synthetic) 
Sun Rookies 1 9 11 Feb 18
18 Feb 18
Cheltenham 1
v Hampton 1
Shipston Reserve (synthetic) 
12D 4 18 Nov 17
25 Nov 17
Hampton 2
6/47(cc)  A Hickey 2/3 P Overton 2/5
and 58  A Hickey 2/2 B Boreham 2/4
def by Beaumaris 5
3/91(cc)  
and 2/131(cc)  
Castlefield Reserve (synthetic) 
Sat Rookies 3 9 10 Feb 18
17 Feb 18
Hampton 3
v King Heath /King Haw
Castlefield Reserve (synthetic) 
Sat Rookies 1 9 10 Feb 18
17 Feb 18
Bentleigh 1
5/239(cc) C Grainger 26  
and 1/218(cc)  
def Hampton 1
57  I Robinson 3/7 (inc hat-trick)
and 7/49  L Carapeto 2/3 J Thorp 2/7
Victory Park Oval No.2 
Sat Rookies 2 9 10 Feb 18
17 Feb 18
Cluden 1
8/128(cc)  J Kenny 2/7
and 8/157(cc)  L Fielding 3/8 C Denning 3/20
def by Hampton 2
8/139(cc)  
and 9/154 J Gillbee 28*  
Sillitoe Reserve 
U12C 9 10 Feb 18
17 Feb 18
East Sandringham 2
58  Z Travers 3/10
def by Hampton 1
7/178(cc) P McConville 35 W Strickland 27*  O Aylen 2/16 A Mattsson 2/19
Chisholm Reserve 
U16B 9 9 Feb 18
16 Feb 18
Hampton 1
111 WD Skinner 26  A Elkington 4/33 O Montgomery 3/24
def by South Melb Districts 1
119 O Gillespie 27 T Hill 25  L McAsey 5/16 HR Lay 2/20
Spring Street Reserve (synthetic) 
U14B 9 9 Feb 18
16 Feb 18
Hampton 2
142 N Hunt 36 O Howell 27* J Hope 26  M Scanlon 5/2 T Oconnor 2/18
def by Brighton 2
198 M Spencer 44* M Scanlon 43* T Barnes 37  ZN Bowen 3/19 N Hunt 2/11 J Tuffley 2/21
Castlefield Reserve (synthetic) 
U14C 9 9 Feb 18
16 Feb 18
St Brigid's/St Louis 2
3/185(cc) AP Goodman 28* C Bufalo 25  
def by Hampton 3
6/258(cc) H Condon 53* LD Henry 48* N Burns 47*  C Bufalo 2/33
Memorial Oval (Edithvale Common) 
U14A 9 9 Feb 18
16 Feb 18
Bentleigh ANA 1
130 A Singh 37 C Heath 34*  L Nixon Smith 2/13 B Edmondson 2/17
def by Hampton 1
1/240(cc) L McCluskey 51* J Lohan 51* J Delaney 50* L Nixon Smith 37  
King George VI Reserve, Oval No.1 
Sunday XI 15 18 Feb 18 Hampton
3/257(cc) D Hewitt 51* SG Mills 50* D Garlick 50* R Rae 38  
def Parkdale
55  R Mitchell 3/9 T Nixon-Smith 3/18 SG Mills 2/14
Boss James Reserve