Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st XI 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Hampton
3/83 J Lawlor 41*  JF Miller 2/21
v Beaumaris
132 JF Miller 58  DM Forbes 5/37 O Tate 3/7
Boss James Reserve 
2nd XI 4 16 Nov 19
23 Nov 19
McKinnon
v Hampton
201 D Merlo 47 R Anderson 44 DR Crewdson 26  L Head 3/21 AJ Kerr 2/24 J Cox 2/24 B Dolan 2/49
McKinnon Reserve (Main Oval - Turf) 
3rd XI 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Mentone
111 R Bignell 26  L Taylor 4/28 D Nolan 2/5 FR Kenny 2/20
v Hampton
5/38  T Barker 4/22
Highett Reserve (Oval #2 - Turf) 
Sun 1 day Div 1 7 17 Nov 19 South Caulfield
109  LJ Nixon Smith 3/23 R Rae 2/23 J Hewison 2/25
def by Hampton
9/153(cc) M Grimmer 41*  L Gouzenfiter 2/27 R Weil 2/30 NH Modi 2/41
Princes Park (Caulfield) (Oval #1 - Main oval) 
Sunday Rebels 7 17 Nov 19 Hampton
0/62 J Kenny 28*  
def Mentone
59  J Kenny 2/0 JR Hare 2/6 M Lever 2/13
Castlefield Reserve (Main oval - turf wicket) 
Sat 1 day team 6 16 Nov 19 Hampton
def Heatherton
Castlefield Reserve (Main oval - turf wicket) 
CSB T20 Competition 1 12 Nov 19 Hampton
3/94 G Harper 54  
def Brighton District
8/93(cc) A Lasky 25  CA Ross 2/9 O Tate 2/14
Boss James Reserve 
Sat Under 12B 4 16 Nov 19
23 Nov 19
East Sandringham 1
6/94  L Ballantine 2/12
v Hampton 1
9/79  A Mattsson 3/11 M Thatcher 2/14
R.G Chisholm Reserve 
Sat Rookies 1 4 16 Nov 19
23 Nov 19
East Sandringham 3
2/132(cc)  
def Hampton 1
4/92(cc)  J Burns 2/16
Sandringham College (East Oval) 
Sat Rookies 2 4 16 Nov 19
23 Nov 19
Hampton 2
9/110  
def by Hampton Central 1
4/115  
Castlefield Reserve (Main oval - synthetic pitch) 
Sun Under 12 C2 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Highett West 1
v Hampton 2
Peterson Street Reserve (#1 - Main oval) 
Sun Under 12 C1 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Cheltenham 2
7/59  
v Hampton 1
3/107  
Shipston Reserve (Oval #2 - Synthetic) 
Sun Under 12 C3 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Hampton 3
5/29  C Howes 2/3
v Bayside 1
5/64  H Denning 2/3
Sandringham College (East Oval) 
Sun Under 12B 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Hampton Central 1
3/66  
v Hampton 1
2/37  
W.L Simpson Reserve 
SECA Fri 16A 4 15 Nov 19
22 Nov 19
Beaumaris 1
v Hampton
4/127(cc) C Clancy 43 LJ Nixon Smith 42  
Beaumaris Reserve 
Under 16B 2 18 Oct 19
25 Oct 19
Hampton 1
2/218(cc) N Gray 52* J Delaney 50* J Lohan 50*  
def Chelsea Heights / Asp Gard
67  W Tuffley 3/8 Ff Smith 2/7
Spring Street Reserve 
Under 14B 4 15 Nov 19
22 Nov 19
Bentleigh ANA / Moorabbin
1/58  
v Hampton 1
60  H Chadha 6/4 W Simos 2/10
King George VI Memorial Park (King George #1 - West Oval) 
Under 14C 4 15 Nov 19
22 Nov 19
Carnegie 3
0/90  
v Hampton 2
4/92  
Lord Reserve (Lord Reserve #3 - Synthetic (West)) 
Friday Under 12D 4 15 Nov 19
22 Nov 19
Hampton 1
5/79  
v Brighton Union 1
7/36  
Castlefield Reserve (Main oval - synthetic pitch) 
Under 16C 4 15 Nov 19
22 Nov 19
Hampton 2
1/80 H Condon 46*  
v Mordialloc 2
5/62 A Stefanec 25  N Michelsson 2/5
Spring Street Reserve 
Sun Rookies 2 4 17 Nov 19
24 Nov 19
Hampton 2
v Hampton 3
Sandringham College (West Oval) 
Sun Rookies 1 4 17 Nov 19
24 Nov 19
East Oakleigh 1
4/128(cc)  
v Hampton 1
8/87(cc)  
Caloola Reserve (West Oval)